تبلیغات
تور تایلند نوروز 96 | تورهای نوروزی تایلند | رزرو هتل در تایلند - موقعیت جغرافیایی جزیره پوکت
  • سواحل تایلند

کاربر عزیز،
به وبسایت تور تایلند نوروز 96 | تورهای نوروزی تایلند | رزرو هتل در تایلند خوش آمدید

موقعیت جغرافیایی جزیره پوکت

جزیره پوکت تایلند در قلی جنوب شرقی سرزمین اصلی آسیا واقع شده است. از یک طرف یا کشور های لائوس و کامبوج همسایه است که از همپیمان های نزدیک ویتنام بوده و نیرو های ویتنامی در خاک انها مستقر است و از طرف دیگر با چین همجواری دارد که شدیدا به تحولات منطقه هندوچین و مساله کامبوج و آسیای جنوب شرقی توجه داشته و علاقه مند می باشد.

پوکت
پوکت

پوکت
موقعیت جغرافیایی پوکت

پوکت
پوکت

در مغرب تایلند و در جوار پوکت که مانند این جزیره مهد توریسم می باشد، کشور برمه قرار دارد که هم از لحاظ داخلی با شورش های قبائل مختلف روبه روست و هم اینکه از یک سیاست انزوا طلبانه و در عین حال حفظ فاصله مساوی با قدرت های مختلف پیروی می کرده است.

تایلند از سوی دیگر با مالزی و اندونزی و فیلیپین همسایگی و همجواری داشته و با کشورهای مزبور انجمن همکاری های منطقه ای آ.سه. آن را به وجود آورده است.
معروفیت جزیره پوکت به گردشگران آن است که میلیون ها نفر از 5 قاره دنیا برای دیدن جاذبه های توریستی این جزیره، تور پوکت را انتخاب می کنند.

پوکت
پوکت

پوکت
پوکت

تایلند در نواحی جنوبی سرزمین اصلی و نواحی شرقی سرزمین شبه جزیره خود در کناره های خلیج تایلند واقع در دریای جنوبی(که یکی از دریاهای اقیانوس آرام می باشد. قرار داشته و در نواحی غربی منطقه شبه جزیره خود در سواحل دریای آندامان واقع در خلیج بنگال (از شاخه های اقیانوس هند) ساحل دارد.