تبلیغات
تور تایلند نوروز 96 | تورهای نوروزی تایلند | رزرو هتل در تایلند - آب و هوای تایلند چگونه است؟
  • سواحل تایلند

کاربر عزیز،
به وبسایت تور تایلند نوروز 96 | تورهای نوروزی تایلند | رزرو هتل در تایلند خوش آمدید

آب و هوای تایلند چگونه است؟

سراسر تایلند در منطقه آب و هوایی حاره ای استوایی می باشد. این کشور که یکی از توریستی ترین کشورهای اسیاستلیکن به خاطر اینکه نسبت به سرزمین قاره ای آسیای جنوب شرقی در یک موقعیت مرکزی قرار دارد؛ نسبت به برمه که در غرب و کشور های هند و چین که در شرق آن واقع شدند کمتر از بارندگی برخوردار است.

تایلند
تایلند

به طور کلی ریزش باران در جنوب و حاشیه جنوب شرقی و کوهستان های غربی و تا اندازه ای در کوهستانهای مرتفع تر شمالی بیشتر است ولی بیشتر قسمت های کشور در ناحیه کم باران قرار گرفته است و ریزش باران در این نقاط در طول سال حداکثر به5/1 متر می رشد.

تنوع اراضی طبیعی و موقعیت تایلند جالب توجه است. از نقطه نظر توپوگرافی کشور در برگیرنده مناطق مرتفع جنگلی؟ فلات های نسبتا خشک، فلات های حاصل خیز کنار رودخانه ها و سواحل ماسه ای است، که طبیعتا دگرگونی در آب و هوا دارند.

تایلند
تایلند

از آنجا که تایلند در 20 درجه شمال خط استوا قرار دارد دارای آی و هوای گرم و مرطوب، به طور کلی کشوری با وضعیت جوی استوایی تلقی می شود. فصل بارندگی از جولای تا اکتبر است؛ از نوامبر تا فوریه در قسمت های شمالی هوا کمی سرد تر می شود؛ در حالی که میزان رطوبت از حدود 2/95 درصد به سطح 5/58 در این ایام می رسد.

تایلند
تایلند

درجه حرارت تایلند در این فصل از 60 درجه فارنهایت در صبح تا 80 درجه فارنهایت در نیمه روز متغیر می شود. از مارس تا ژوئن به طور معمول هوا بسیار گرم و مرطوب است و درجه حرارت طی آن اغلب به میزان 100 درجه فارنهایت می رسد. وضعیت جوی گرم و مرطوب به ویژه در طول فصل بارندگی «کپک زدگی گیاهان» را باعث می شود. به طور کلی آب و هوا در شمال و شمال شرقی متغیر تر از بانکوک است، در فصل سرما برای گرم شدن، پتو و لوازم گرم کننده لازم است.موضوعات مرتبط

اطلاعات گردشگری تایلند ،

لینک های مرتبط

Thailand weather ،